המגזין

הסרת שיער בלייזר – שאלות ותשובות

הסרת שיער בלייזר - שאלות ותשובות

מה זה לייזר?
קרן הלייזר נוצרת על ידי ריכוז אנרגיה דרך גזים או גבישים מסויימים. כך נוצרת קרן אור בעלת אורך גל מסויים. עם ריכוז הגל הלייזר מפיק חום והורס את שורש השערה.

למה כדאי לבצע דווקא טיפולי לייזר?
בעיקר מפני שאחוזי ההצלחה הם גבוהים ביותר ועומדים על כ-80%. הצלחה נמדדת כאשר האזור המטופל נשאר חלק כמעט לגמרי והשיער הנותר הופך לחלש ודק יותר.

מה ההבדל בין לייזר להסרת שיער בקרן אור או אינפרא אדום?
השיטות דומות. ההבדל בין השיטות הוא שקרן האור אינפרא אדום משלבת מספר אורכי גל ולכן השיטה מתאימה גם לבעלי עור כהה יותר. אך מכיוון שטיפול זה מתאים גם לכהי העור שביננו ויש סיכוי לקבלת כוויות בעור חשוב מאד לקבל ייעוץ מקצועי ולפנות רק למכוני לייזר המתמחים בשיטה זו לבעלי עור כהה.

מהם גווני העור הניתנים לטיפולי לייזר?
מידת הצלחת טיפול הסרת שיער בלייזר תלויה רבות בגוון העור וגוון השערה ועובייה. ההצלחות הגדולות ביותר מושגות אצל מטופלים בעלי שיער שחור ועבה ועור בהיר. ככל שהעור כהה יותר הוא יחשף יותר לחום מקרן הלייזר ויהיה בסיכון גבוה יותר לכוויות.

באיזה גיל מומלץ להתחיל בטפולי הורדת שיער בלייזר?
מכיוון ששינויים הורמונאליים משפיעים על צמיחת השיער. מומלץ להתחיל בטיפולי הסרת שיער לא לפני גיל 18 לגברים ו-16 לנשים.
מידע נוסף בנושא תוכלו למצוא גם כאן – באיזה גיל אפשר להתחיל טיפולי הסרת שיער בלייזר?

מהו הליך הסרת שיער בלייזר?
בשלב הראשון מגדירים את האזור המטופל, גוון העור והשיער ומתאימים את סוג מכשיר להסרת שיער לסוג העור והשערה.
בשלב השני מגלחים את השיער באזור המטופל כדי למנוע כוויות בעור.
בשלב השלישי מורחים ג'ל ומצמידים את מכשיר הלייזר לגוף ועוברים איתו על כל האזור המטופל.
בשלב הרביעי מנקים את הג'ל ומורחים קרם להרגעת העור. תיתכן אדמומיות קלה.

כמה טיפולים בלייזר צריך?
הדבר תלוי בעיקר בגודל האזור המטופל. בדרך כלל בין 8-10 טיפולים. גיל צעיר יותר דורש יותר טיפולי הסרת שיער מכיוון ששורש השערה חזק יותר. שיער עבה יותר דורש גם הוא יותר טיפולים משיער דק. מיקום האזור המטופל בגוף גם הוא משפיע על מספר הטיפולים. ראו טבלה בעמוד הסרת שיער בלייזר מחירים עם מספר הטפולים לכל אזור בגוף

כל כמה זמן עוברים טפול בלייזר?
מכיוון שלא כל השערות נמצאות באותו מחזור צמיחה באותו הזמן יש צורך במספר טיפולים כדי לטפל בכל השערות. בדרך כלל טווח הזמן בין טפול לטפול נע בין 30-60 יום והטפולים הראשונים מתבצעים כל כשלשה שבועות. ראו מאמר: "לכמה טיפולי הסרת שיער בלייזר אזדקק?"

מי לא יכול לעבור טיפולי לייזר?
אדם שנוטל את התרופה רואקוטן, אדם הנוטל תרופות המכילות גם זהב, אדם הסובל ממחלות עור כרוניות כמו פטריות או הרפס, אדם הסובל מהפרעה הורמונאלית.

איך מגיב העור לטפולי הלייזר?
טפול הסרת שיער בלייזר אינו נחשב לכואב. כמובן שחלק מהאנשים רגישים יותר מהאחרים. במשך הטפול להסרת שיער יתכן ותחושו בעקצוצים קלים ותיתכן אדמומיות קלה. כדי להקל על התחושה מורחים משחה מאלחשת לפני הטפול. ראו מאמר בכותרת "איך לטפל בעור לאחר טפולי הסרת שיער בלייזר"

כמה זמן אורך כל טיפול בלייזר?
תלוי באיזה אזור מטפלים וברגישות המטופל. באזורים קטנים כמו בית שכי ימשך הטפול כמה דקות בלבד ובאזורים גדולים כמו גב, חזה, בטן, רגליים וידיים ימשך הטפול עד שעה. על מטופל רגיש יעבדו לאט יותר.

באיזה אזורים בגוף לא מבצעים הורדת שיער?
באזור האשכים והפין העור עדין ורגיש לחום וכמו כן החום עלול לפגוע באיכות הזרע ולכן אזור זה לא מומלץ לטפול בלייזר. אזור פי הטבעת גם הוא אינו מומלץ מכיוון שאיזור זה יחסית כהה והעור שם עדין. עור הפנים גם הוא מאד עדין והשיער בו לא מספיק כהה ביחס לעור ולכן מומלץ לבדוק עם הרופא המטפל את סכויי ההצלחה עוד לפני הטפול.

איך מגיעים מוכנים לטיפול?
נמנעים משיזוף בכלל. נמנעים מטפולי הסרת שיער במריטה לפני הטפול (שעווה, פינצטה). נמנעים מפציעה או פגיעה בעור. נמנעים מנטילת תרופות העלולות לפגוע האיכות הטפול והצלחתו. ראו מאמר: "איך להתכונן לטיפולי הסרת שיער בלייזר?"

מי רשאי לבצע טפולי הטיפול?
אך ורק רופאים או אחיות שבפיקוח רופא שעברו הכשרה מיוחדת לטפול במכשיר לייזר. רוב המכונים הגדולים להסרת שיער מחזיקים צוותים כאלה, אך יש לבדוק זאת לפני תחילת הטפול.

למה רצוי לבדוק מספר הצעות לפני תחילת הטיפול?
גם כשאתם קונים טלוויזיה אתם בודקים מספר הצעות אז בוודאי שאתם צריכים לעשות זאת כשאתם הולכים לעבור הליך של הסרת שיער בלייזר הנחשב להליך רפואי לכל דבר.

הסרת שיער SHR
הסרת שיער SHR – היא השיטה החדשה ביותר המתאימה לכל גווני העור והשערה. הסרת שיער במכשיר SHR נחשבת לשיטה ללא כאבים

הסרת שיער IPL
הסרת שיער IPL היא שיטה וותיקה המיושמת גם באזורי גוף עדינים ורגישים. הסרת שיער IPL עובדת באמצעות מכשיר להסרת שיער הפולט אנרגיית חום ואור המשמיד את זקיק השערה ולא מאפשר לה לצמוח שוב. השיטה טובה בעיקר לבעלי עור בהיר ושיער כהה.

הסרת שיער בלייזר מחירים
הפרשי המחירים בתחום הלייזר הם גבוהים ביותר. אתר זה ממליץ לצרכן החכם להשוות מחירים בין מספר גדול ככל שניתן של מרפאות אסתטיקה להסרת שיער.

ראו דפים באתר זה: "הסרת שיער השוואת מחירים" ודף – "הסרת שיער בלייזר מחירים".
אתם יכולים לקבל ייעוץ בחינם ולהשוות מחירים ומבצעים בין שלשת המכונים הטובים, האיכותיים והגדולים בארץ כמו: אמריקן לייזר, נאטורפיל, Care Laser.

מלא/י את הטופס ונציגי מרפאות האסתטיקה המובילים ישמחו לחזור אליך בטלפון.

בהצלחה!

    דברו איתנו וחסכו עד 50% - השירות אינו כרוך בתשלום וללא התחייבות!

    מאשר/ת קבלת הטבות ומבצעים

    אנחנו מתחייבים לשמור על פרטיותך ולא נעשה כל שימוש לרעה בפרטים